zaustavio izvrsni
Nacional

26.11.2016.
Europski prvak zaustavio izvrsni Nacional

Zagrebački Nacional pružio je još jednu sjajnu partiju u Elitnom kolu, no branitelj naslova, ruska Jugra, osigurala je pobjedu za plasman na završni turnir.

U izravnom okršaju za prvo mjesto u Skupini B Elitnog kola UEFA Futsal Cupa, europski prvak Jugra iz Jugorska pobijedio je Nacional iz Zagreba rezultatom 5:1.

Na poluvremenu pogodaka nije bilo, a Rusi su poveli u 24. minuti preko Kotljarova. No, samo minutu poslije Jelovčić je poravnao na 1:1, rezultat s kojim bi hrvatski prvak prošao dalje.

Ipak, u 29. minuti Šajahmetov vraća Jugru u prednost (2:1), da bi u završnim minutama - kada je Nacional nastavio s dobrom igrom, krenuo po novo izjednačenje s igračem-vratarem i imao nekoliko izglednih prigoda - Jugra postigla još tri pogotka i zaključila susret. Strijelci su bili Caio, Davidov i Afanasjev.

Treće je mjesto osvojio azerbajdžanski Araz pobjedom nad Hamburg Panthersima 5:1.