Prva u povijesti

pobjeda protiv moćne
Italije

26.01.2017.

Hrvatska malonogometna reprezentacija nastavila je nizati odlične rezultate u prijateljskim utakmicama uoči ovogodišnjih kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2018. godine te je u sjajnoj utakmici u Zadru pobijedila Italiju s 2:1.

HRVATSKA - ITALIJA 2:1
Prijateljska utakmica, Zadar.
Strijelci: 1:0 Jelovčić (22'), 2:0 Suton (39'), 2:1 Manfroi (40')

Hrvatska: Žarko Luketin, Ivo Jukić, Jakov Grcić, Josip Suton, Franco Jelovčić, Pave Mudronja, Vedran Matošević, Stjepan Perišić, Saša Babić, Davor Kanjuh, Dario Marinović, Matej Horvat, Kristijan Grbeša, Toni Jelavić. Izbornik: Mato Stanković

Italija: Angelo Schinina, Francesco Molitierno, Alex Merlim, Marco Boaventura, Murilo Ferreira, Mauro Castagna, Manoel Crema, Júlio De Oliveira, Andrei Bordignon, Cristiano Fusari, Marco Ercolessi, Felipe Manfroi, Andrea Terenzi, Giuseppe Micoli. Izbornik: Roberto Menichelli

Iako je posrijedi bio prijateljski susret, rezultat iz Zadra itekako je značajan za hrvatski futsal. Radi se, naime, o prvoj pobjedi Hrvatske protiv Italije u povijesti, a Talijani su istinska svjetska nogometna velesila.

Nakon izjednačenog i napetog prvog poluvremena, Hrvatsku je početkom nastavka u vodstvo doveo Franco Jelovčić, a izabranici Mate Stankovića uspješno su odolijevali napadima Talijana sve dok gosti nisu bili prisiljeni preuzeti rizik i zaigrati bez vratara.

Hrvatska je to kaznila i pogotkom Sutona došla do 2:0, da bi Manfroi u posljednjoj minuti uspio tek ublažiti poraz Talijana.

Novi je to zapažen rezultat Hrvatske u okviru priprema za kvalifikacije za EP, ujedno i najvrjedniji uzimajući u obzir snagu i renome protivnika.

Novi prijateljski ogled s Italijom igra se već u petak 27. siječnja u 19:00 sati, također u Zadru.