šest

01.03.2017.
Rijeci dva gola prednosti, Dinamu šest

U srijedu su odigrane prve utakmice polufinala Hrvatskog nogometnog kupa.

Vodeće momčadi MAXtv Prve lige, Rijeka i Dinamo, ubilježile su pobjede u prvim polufinalnim dvobojima Kupa te su na korak do međusobnog sraza u varaždinskom finalu.

Rijeka je kod kuće svladala Osijek 3:1, a sva je tri pogotka za domaći sastav postigao Mario Gavranović. Precizan je bio u 9., 23. i 71. minuti, da bi Antonio Perošević iz kaznenog udarca u 75. minuti osigurao Osijeku vrijedan pogodak u gostima.

Dinamo je na Maksimiru bio vrlo uvjerljiv protiv Splita, a junak dana bio je Armin Hodžić. Nakon uvodnog pogotka Ante Ćorića u 26. minuti, Hodžić je mrežu gostiju tresao u 37., 51. i 66. minuti. Na 5:0 povisio je ponovno Ćorić u 78. minuti, a tri minute poslije Hodžić je postigao i svoj četvrti pogodak, s bijele točke, za konačnih 6:0.

Uzvratna utakmica Splita i Dinama na rasporedu je 14. ožujka u 17:00 sati, dok će se Osijek i Rijeka sastati dan kasnije, 15. ožujka, također u 17:00 sati.