pobjedu Barcelone,
Kovačić asistent

01.03.2017.
Rakitić potvrdio pobjedu Barcelone, Kovačić asistent

Barcelona je u srijedu nadjačala Sporting Gijon 6:1, dok je Real Madrid odigrao neriješenih 3:3 s Las Palmasom.

U 25. kolu Primere Barcelona je dočekala Sporting iz Gijona te proslavila uvjerljivu pobjedu, a u listu strijelaca upisao se i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Za Katalonce su pogađali Messi, L. Suarez, Paco i Neymar, autogol je postigao Rodriguez, a Rakitić je u 87. minuti silovitim udarcem iz blizine pod prečku zapečatio sudbinu gostiju, za konačnih 6:1. Jedini strijelac Sportinga bio je Castro sredinom prvog dijela.

Rakitić je odigrao cijelu utakmicu, dok je Duje Čop susret pratio sa Sportingove klupe za pričuve.

Real Madrid ugostio je Las Palmas, a nakon samo osam minuta igre Mateo Kovačić je izvrsnom dubinskom loptom proigrao Isca, koji dovodi Kraljevski klub u vodstvo.

Las Palmas je potom preko Tanausua, Viere i Boatenga preokrenuo na 3:1, da bi Ronaldo u završnim minutama, unatoč igraču manje, s dva gola poravnao na 3:3.

Kovačić je igrao do 71. minute, kada je prepustio mjesto Benzemi, a Alen Halilović zamijenio je u 75. minuti Vieru. Luka Modrić nije ulazio u igru, a Marko Livaja nije konkurirao za nastup zbog ozljede.