nastup u Elitnom kolu
Lige prvaka

25.11.2017.
Nacional zaključio nastup u Elitnom kolu Lige prvaka

Momčad zagrebačkog Nacionala završila je svoj nastup u Elitnom kolu malonogometne Lige prvaka susretom protiv belgijskog Halle-Gooika.

Pobjednik Skupine B bio je poznat već nakon dva odigrana kola u Lisabonu - domaći Sporting s dvije je početne pobjede osigurao svoje mjesto na završnom turniru Lige prvaka.

Hrvatski prvak Nacional u trećem je kolu poražen od predstavnika Belgije. Halle-Gooik slavio je rezultatom 3:1, pri čemu su pogotke za Belgijce postigli dva puta Teixeira - u 11. i 19. minuti - te Grello iz kaznenog udarca u 28. minuti.

Počasni pogodak za Zagrepčane bio je djelo Puertasa dvije minute prije kraja dvoboja.

Nacional je tako natjecanje završio na trećem mjestu s tri boda osvojena u pamtljivoj pobjedi protiv bivšeg europskog prvaka, moskovske Dine, koju je u subotu svladao i Sporting rezultatom 4:0.