Svjetsko klupsko prvenstvo, koje se održava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, započelo je ogledom predstavnika domaćina Al Aina i prvaka Oceanije Team Wellingtona.
Novozelanđani su u prvom poluvremenu poveli 3:0, pogocima Barcije, Claphama i Ilicha, no momčad pod vodstvom hrvatskog trenera Zorana Mamića režirala je veliki povratak.
Shiotani je smanjio tik prije odmora, a u nastavku su Tongo Doumbia - donedavni igrač zagrebačkog Dinama - te Berg donijeli poravnanje na 3:3. U produžecima pogodaka nije bilo, a Al Ain je naposljetku izborio četvrtfinale boljim izvođenjem jedanaesteraca.
U borbi za polufinale Al Ain će se sastati s afričkim prvakom Esperance Tunisom, a pobjednik će izaći na megdan južnoameričkom prvaku, momčadi River Platea.
Real Madrid Luke Modrića u polufinalu čeka boljeg iz ogleda Kashima Antlersa i Chivas Guadalajare.



