U finalu Svjetskog klupskog prvenstva u Abu Dhabiju sastali su se europski prvak i branitelj naslova Real Madrid te prvak zemlje domaćina, Al Ain - pod vodstvom Zorana Mamića.
Luka Modrić, kapetan hrvatske nogometne reprezentacije, bio je u početnoj postavi Kraljevskog kluba te je u 14. minuti lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora doveo svoju momčad u vodstvo.
Na 2:0 povisio je Llorente u 60. minuti, da bi Modrić u 79. minuti izveo udarac iz kuta te asistirao Ramosu, koji glavom postiže treći pogodak Real Madrida.
Shiotani je u 86. minuti zatresao mrežu za počasni pogodak Al Aina, a konačnih 4:1 postavio je Nader autogolom u sudačkoj nadoknadi vremena.
Modrić je igrao do samog kraja utakmice te je tako na samom izmaku 2018. godine dodao još jedan trofej u svoje vitrine.
Treće je mjesto na Svjetskom klupskom prvenstvu pripalo River Plateu. Argentinci su svladali Kashima Antlerse 4:0.





