Kovačićev Chelsea u
drugom krugu

24.11.2020.
Rakitić strijelac u Rusiji, Sevilla i Kovačićev Chelsea u drugom krugu

Ivan Rakitić upisao se u strijelce u četvrtom kolu Lige prvaka, a njegova je Sevilla pritom osigurala prolazak skupine.

Španjolska Sevilla gostovala je u utorak kod ruskog Krasnodara te ubilježila već treću pobjedu u Skupini E, a važnu je ulogu ponovno odigrao donedavni hrvatski reprezentativac, vlasnik svjetskog srebra, Ivan Rakitić.

Igrala se četvrta minuta kada je preciznim prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora doveo svoju momčad u vodstvo, a na terenu je bio do 61. minute, kada ga je zamijenio Torres.

Izjednačio je Wanderson početkom nastavka, a slavlje Sevilli osigurao je El Haddadi u sudačkoj nadoknadi (2:1).

Istovremeno je Chelsea istim rezultatom pobijedio na gostovanju kod Rennesa uz nastup Matea Kovačića do 75. minute, te su Chelsea i Sevilla uoči dva posljednja kola grupne faze potvrdili plasman u drugi krug natjecanja.