HNS

Međunarodni turnir

Umaška premijera na
pijesku

28.08.2021.
Umaška premijera na pijesku
foto: Dragan Đukanović
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • RSS

Hrvatska reprezentacija u nogometu na pijesku odigrala je prve, povijesne utakmicu u okviru međunarodnog turnira u Umagu, na kojem su sudjelovale i izabrane vrste Italije, Francuske i Slovenije.

 

Hrvatski su reprezentativci bili trećeplasirani, pobijedivši u produžetku utakmice za treće mjesto Sloveniju (4:3), nakon što je u osnovnom dijelu igre susret okončan remijem (3:3). U finalnom susretu Francuska je svladala Italiju 7:4.

foto: Dragan Đukanović

U polufinalnoj utakmici Hrvatska je istim rezultatom, također u produžetku, poražena od Talijana (3:4). U drugoj polufinalnoj utakmici Francuska je svladala Sloveniju 4:2.

Hrvatska je pod vodstvom v.d. izbornika Emanuela Melona i v.d. trenera Emanuela Benkovića, koji su obojica nastupili i kao igrači, igrala u sastavu Robert Lisjak (kapetan), Ivan Vrbanić, Michel Bobić, Eniz Šabanović, Slaven Kopitanović, Tomislav Ribić, Marin Perković, Anto Filipović, Emanuel Benković, Filip Prodan, Emanuel Melon.

U stožeru reprezentacije bili su i liječnica Katarina Kučak, član reprezentacije Dragan Đukanović, odnosno tajnik Romeo Čižmešija.

foto: Dragan Đukanović

foto: Dragan Đukanović

foto: Dragan Đukanović

Još vijesti