Milan, Rebić
strijelac na Anfieldu

15.09.2021.
Liverpool pobijedio Milan, Rebić strijelac na Anfieldu

Ante Rebić zatresao je mrežu Liverpoola na Anfieldu, u prvom kolu Lige prvaka, ali bodovi su naposljetku ipak pripali Redsima.

Višestruki europski prvaci Liverpool i Milan sastali su se već na početku grupne faze elitnog europskog natjecanja, a engleski je predstavnik u vrlo sadržajnom ogledu upisao vrijednu pobjedu.

Poveo je u devetoj minuti autogolom Tomorija, a samo pet minuta poslije Salah je s bijele točke propustio povećati tu prednost.

Odgovor Milana stigao je krajem prvog poluvremena: prvo je Ante Rebić zaključio akciju svoje momčadi za 1:1, da bi odmah potom Diaz donio potpuni preokret, iz akcije u kojoj je ponovno sudjelovao i Rebić.

Početkom nastavka Salah je osigurao izjednačenje na 2:2, a konačnih 3:2 na semaforu je ispisao Henderson u 69. minuti. Rebića je u 83. minuti zamijenio Maldini.

U drugoj utakmici Skupine B Atletico i Porto odigrali su 0:0, pri čemu Šime Vrsaljko nije ulazio u igru.