turnir Glavnog kola
Lige prvaka

26.10.2022.
Futsal Pula Stanoinvest i Novo vrijeme započeli turnir Glavnog kola Lige prvaka

Hrvatski predstavnici u Glavnom kolu futsalske Lige prvaka danas su u Makarskoj odigrali utakmice prvog kola te se vrlo dobro nosili s Portugalcima i Kazahstancima

Sporting Lisabon - Futsal Pula Stanoinvest 5:3 (2:2)

Momčad iz Pule snage je odmjerila s aktualnim europskim doprvakom, Sportingom iz Lisabona, koji je u prvom dijelu dva puta poveo, no oba je puta Mataja pronašao put do izjednačenja.

U drugom dijelu Zicky Te i Cavinato portugalskom sastavu donose dva pogotka prednosti (4:2), da bi Mataja potom upotpunio hat-trick. Pobjedu Sportinga potvrdio je Pauleta u završnici.

Ayat - Novo vrijeme 2:2 (0:0)

U prvom dijelu pogodaka nije bilo, a kazahstanska je momčad povela preko Rindina u 27. minuti. Hrvatski je futsalski prvak brzo izjednačio zahvaljujući Jelaviću, da bi potom precizan bio Leandro za novo vodstvo Ayata.

Završnih 2:2 potpisao je Valiulin autogolom četiri minute prije isteka vremena, a u drugom kolu slijedi hrvatski okršaj pulske i makarske momčadi. U Elitno kolo proći će tri najbolje momčadi skupine.