otvaranju remizirala
s Njemačkom

20.03.2024.
Hrvatska na otvaranju remizirala s Njemačkom

Mlada hrvatska U-17 reprezentacije otvorila je nastup u elitnom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo remijem protiv Njemačke (3:3).

Izabranici Marijana Budimira u uzbudljivoj su utakmici, punoj preokreta, poveli pogotkom Mislava Ćutuka u petoj minuti iz jedanaesterca, a Nijemci preokrenuli rezultat dvama pogocima Neumanna (12’, 20’).

Hrvatska je, međutim, uzvratila golom Roka Vojvodića (34’) i drugim pogotkom Mislava Ćutuka iz jedanaesterca (56’-11m). Onyeka je, međutim, u 73. minuti iz jedanaesterca izjednačio rezultat.

Nijemci su u 90. minuti dobili još jednu priliku s bijele točke, ali u junaka se pretvorio hrvatski vratar Antonio Rajić koji je obranio udarac Adina Licine.

HRVATSKA - NJEMAČKA 3:3
VIANA CASTELO Stadion Dr. Jose Matos. Sudac: Bence Csonka (Mađarska). Strijelci: 1:0 Ćutuk (5’-11m), 1:1 Neumann (12’), 1:2 Neumann (20’), 2:2 Vojvodić (34’), 3:2 Ćutuk (56’-11m), 3:3 Onyeka (73’-11m). Žuti kartoni: Durdov, Ahmeti (Hrvatska), Hellstern, Stange (Njemačka).
HRVATSKA: Rajić, Pajsar (83’ Godec), Zebić, Puljić, Mandić (79’ Kitin), Baković (79’ Čović), Vojvodić, Durdov, Ahmeti, Huskić (63’ Barić), Ćutuk.
NJEMAČKA: Hellstern, Meiser (89’ Pedrosa), Nink, Neininger, Keumo, Swider, Licina, Sauck (64’ Culbreath), Onyeka, Husser (64’ Stange), Neumann (84’ Poller).