u polufinalu Europske
lige

19.04.2024.
Stanišić asistent, pridružio se Pašaliću u polufinalu Europske lige

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić asistirao je za izjednačujući pogodak Bayera iz Leverkusena na gostovanju u Londonu.

Nakon 2:0 u prvoj utakmici pred svojim navijačima, novi njemački prvak Bayer iz Leverkusena odigrao je neriješenih 1:1 na gostovanju kod West Hama te izborio mjesto u polufinalu Europske lige.

Domaćini su vodili pogotkom Antonija iz 13. minute, dok je u 89. minuti Josip Stanišić osvojio velik prostor i ostavio loptu za strijelca Frimponga, koji je otklonio sve dileme.

Talijanska Atalanta poražena je kod kuće od Liverpoola 1:0, no zahvaljujući pobjedi u prvoj utakmici (3:0) zaigrat će u polufinalu. Mario Pašalić u igru je u ušao u nastavku.

Polufinalne parove Europske lige čine Marseille - Atalanta i Roma - Bayer Leverkusen.