Hajduk uvjerljiv
protiv Rudeša

27.04.2024.
Vidović za slavlje Dinama u Varaždinu, Hajduk uvjerljiv protiv Rudeša

Dinamo je u subotu s minimalnih 1:0 pobijedio Varaždin te će najmanje prenoćiti na prvom mjestu SuperSport HNL-a, dok je Hajduk s uvjerljivih 5:1 svladao posljednjeplasirani Rudeš.

Varaždin - Dinamo 0:1 (0:0)

Varaždin i Dinamo sastali su se samo deset dana nakon maksimirskog ogleda, a na pogodak se čekalo do početka drugog poluvremena. Tada je Vidović prekrasnim udarcem u gornji kut pogodio za 1:0, čime su Zagrepčani, pokazalo se, osvojili sva tri boda.

Momčad Sergeja Jakirovića tako je zauzela prvo mjesto na tablici s bodom više i utakmicom više od Rijeke, koja u nedjelju gostuje u Kranjčevićevoj kod Lokomotive. Varaždinci su ostali na šestoj poziciji.

Hajduk - Rudeš 5:1 (2:1)

Prvo poluvrijeme na Poljudu obilježio je Pukštas, koji je s dva pogotka glavom doveo Hajduk u vodstvo, da bi u 28. minuti poslao jednu loptu i u vlastitu mrežu za 2:1. U nastavku je Krovinović dva puta vrlo lijepo matirao gostujućeg vratara za povećanje prednosti na 4:1, a Kalinić je u 71. minuti postigao i peti pogodak Splićana.

Drugom uzastopnom pobjedom Hajduk je stigao do 61 osvojenog boda, a Rudeš je priznao svoj 27. poraz u 32 odigrana kola.