HNS

Glavni tajnik HNS-a

Svetina: "Rokovi oko
izgradnje kampa HNS-a
bit će ispoštovani"

22.04.2025.
Svetina: "Rokovi oko izgradnje kampa HNS-a bit će ispoštovani"
foto: Mario Ćužić
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • RSS

Na konferenciji za medije povodom redovne Skupštine Hrvatskog nogometnog saveza s predstavnicima medija razgovarao je glavni tajnik Tomislav Svetina.

Glavni tajnik Hrvatskog nogometnog saveza Tomislav Svetina odgovarao je po završetku redovne Skupštine na novinarska pitanja, uključujući i ona o sudačkim temama u SuperSport HNL-u.

"Komunikacija s utakmice u Varaždinu upućena je Sudačkoj komisiji, koja će odlučiti kako postupati, i tada će HNS o tome obavijestiti javnost. Svoj smo stav objavili, ukoliko su svi klubovi suglasni, mi kao HNS nemamo nikakav problem s time", rekao je.

"Jasno je komunicirano da će hrvatsko prvenstvo suditi hrvatski suci. SuperSport HNL je uvjerljivo najgledaniji sportski proizvod i svi zajedno moramo činiti još više. Isticati primarno subjektivne prigovore nema ni potrebe niti smisla, a analiza na kraju prvenstva pokazat će kakve su bile pogreške", dodao je.

Nekoliko je riječi posvetio i povratku Zvonimira Bobana u Dinamo: "Odmah sam mu čestitao, poznajem ga preko 30 godina, družimo se i van nogometa. Također, predsjednik Kustić mu je isto odmah osobno čestitao, a naravno da će mu i Savez formalno čestitati kada službeno preuzme funkciju 1. lipnja. HNS može samo podržati dolazak takvog imena u hrvatski nogomet"

U Velikoj Gorici započinje gradnja kampa HNS-a, a za naredne dane najavljen je i početak radova na stadionu u Kranjčevićevoj. "U proteklom razdoblju obavili smo sve potrebno za ishođenje dozvola, proveli natječaj za izvođača s rokovima garancije, a radi se o respektabilnoj tvrtki i vjerujem da će rokovi biti ispoštovani. Veseli me da počinje gradnja Kranjčevićeve, ne vidim razloga da budemo skeptični prema tome", rekao je Svetina.

Još vijesti