Rostov i Krasnodar odlučivali su o trofeju na Anžijevoj Areni u Kaspijsku, a nakon 90, kao niti nakon 120 minuta igre, pogodaka nije bilo te se moralo pristupiti udarcima s bijele točke.
Obje su momčadi utakmicu završile s desetoricom igrača. Krasnodaru je isključen Pereyra u 71. minuti, dok je Rostov ostao bez Bastosa u 101. minuti dvoboja.
U prvih pet serija svi su izvođači bili precizni, uključujući i Hrvoja Milića, koji je prvi pogodio za Rostov. U šestoj su seriji vrata promašili i Sigurdsson i Gatcan.
Sedmi je pokušaj Krasnodara zaustavio Stipe Pletikosa, obranivši udarac Gazinskog, da bi pobjedonosni pogodak za Rostov potom postigao Lolo.
Pletikosa i Milić odigrali su cijelu utakmicu za svoju momčad, a Rostovu je to prvi naslov pobjednika Ruskog kupa, nakon odigranog finala 2003. godine.