u četvrtom kolu Lige
prvaka

06.11.2014.
Darijo Srna strijelac i asistent u četvrtom kolu Lige prvaka

Kapetan Hrvatske i Šahtara Darijo Srna postigao je prvi i asistirao za drugi gol Šahtara u novoj uvjerljivoj pobjedi svoje momčad nad BATE Borisovim.

U četvrtom kolu Lige prvaka, Šahtar je ponovno odmjerio snage s bjeloruskim predstavnikom BATE Borisovim i ponovno osvojio tri boda te osjetno popravio gol-razliku.

Za vodstvo momčadi iz Donecka pogodio je Darijo Srna, kapetan kluba i reprezentacije, snažnim udarcem s ruba šesnaesterca u 19. minuti. U 48. minuti Srna je asistirao Alexu Teixeiri za udvostručenje prednosti.

Do kraja utakmice hat-trick je stigao postići prvi strijelac Lige prvaka, Luiz Adriano, za konačnih 5:0. Cijelo je drugo poluvrijeme BATE Borisov igrao bez isključenog Haguša.

Srna je odigrao svih 90 minuta, a njegov Šahtar drži drugo mjesto na tablici Skupine H. Prvi je Porto s deset bodova, Šahtar ima osam, a slijede BATE Borisov s tri boda i Athletic Bilbao s jednim.