partija Rakitića u
Kupu

04.12.2014.
Gol, asistencija, stativa: Odlična partija Rakitića u Kupu

Ivan Rakitić, vezni igrač Barcelone i hrvatske reprezentacije, odigrao je jednu od ključnih uloga u pobjedi svog kluba nad Huescom.

Katalonski nogometni velikan gostovao je kod Huesce u prvoj utakmici šesnaestine finala španjolskog Kupa kralja i pobijedio 4:0 te tako praktično riješio pitanje prolaska u sljedeći krug natjecanja.

U 12. minuti utakmice, Barcelonu je u vodstvo doveo Ivan Rakitić, sjajno izvedenim slobodnim udarcem s više od 20 metara. Samo četiri minute poslije, hrvatski je reprezentativac u protunapadu poslužio Iniestu, koji još jednim izvrsnim udarcem udvostručuje prednost. Rakitić je potom bio blizu i svom drugom pogotku iz slobodnog udarca, no zaustavio ga je okvir gola.

Na 3:0 povisio je Pedro prije odlaska na odmor, a konačni je rezultat postavio Rafinha u drugom poluvremenu.