i asistent u
madridskom derbiju

07.02.2015.
Mandžukić strijelac i asistent u madridskom derbiju

Atletico Madrid na svom je terenu visoko porazio Real Madrid (4:0), a važnu je ulogu odigrao i reprezentativni napadač Mario Mandžukić.

U 22. kolu Primere aktualni je prvak Španjolske nadvisio aktualnog prvaka Europe. Atletico Madrid svladao je gradske rivale iz Reala te smanjio zaostatak za vodećim Kraljevskim klubom na četiri boda. Između Reala i Atletica nalazi se još Rakitićeva Barcelona.

Atletico je poveo u 14. minuti, kada je Mario Mandžukić ostavio loptu Tiagu, koji puca, a lopta ispod Casillasa odsjeda u mreži. Samo četiri minute poslije Niguez sjajnim pogotkom škaricama povisuje na 2:0.

Treći pogodak Atletica bio je djelo Griezmanna sredinom drugog poluvremena, da bi Mandžukić u 89. minuti, glavom na ubačaj Torresa s desne strane, stavio "točku na i".

Mandžukić je odigrao svih 90 minuta za Atletico te uz asistenciju i pogodak zaradio i žuti karton, dok s druge strane nije bilo Luke Modrića, koji se još oporavlja od ozljede zarađene protiv Italije na San Siru.