Hrvatska i talijanska selekcija do 16 godina remizirale su u prijateljskom dvoboju odigranom u Novigradu.

U-16: HRVATSKA - ITALIJA 1:1 (0:1)
Prijateljska utakmica, Novigrad.

Strijelci: 0:1 - Capone (10'), 1:1 - Ilić (45')

Hrvatska: Horkaš, Pranjić, Modrić, Budalić (od 80' Res), Briški, Šantek, Filipović (od 72' Đira), Krajinović (od 57' Črnko), Kulenović, Ilić, Vujčić (od 41' Čuić). Izbornik: L. Pavlović.

U prvoj od dvije prijateljske utakmice s reprezentacijom Italije, Hrvatska U-16 odigrala je u Novigradu neriješenih 1:1.

Gosti su poveli u desetoj minuti, kada je Capone pogodio udarcem s lijeve strane ruba kaznenog prostora u suprotnu stranu Horkaševog gola.

Izabranici Luke Pavlovića poravnali su rezultat početkom drugog poluvremena. Ilić je izveo slobodan udarac s 35 metara, uputivši loptu pred talijanska vrata, koja je potom odsjela u mreži.

Mladi će Hrvati u četvrtak gostovati kod Italije u Monfalconeu.