Hrvatska U-16 poražena u prijateljskom uzvratu u Italiji

Hrvatska reprezentacija do 16 godina starosti odigrala je i drugi prijateljski susret s odgovarajućom selekcijom Italije.

U-16: ITALIJA - HRVATSKA 3:0 (0:0)
Prijateljska utakmica, Monfalcone.

Strijelci: 1:0 - Pinamonti (44'), 2:0 - Pinamonti (63'), 3:0 - Militari (80+3' - 11m)

Hrvatska: Horkaš (od 74' Kraljević), Pranjić, Modrić (od 70' Đira), Vuletić, Šantek (od 62' Javorčić), Filipović (od 62' Vinogradac), Kulenović (od 70' Bradarić), Ilić, Čuić (od 62' Krajinović), Črnko (od 70' Ikić), Res. Izbornik: L. Pavlović.

Nakon neriješenih 1:1 u Novigradu prije dva dana, Talijani su uzvratili gostoprimstvo Hrvatskoj U-16 u svom Monfalconeu.

Prvi je dio završio bez pogodaka, da bi domaćin poveo u 44. minuti, kada je Pinamonti nakon dobre akcije izbio sam pred hrvatskog vratara i zabio za 1:0.

Isti je igrač udvostručio prednost Italije u 63. minuti. Nakon udarca iz kuta, natrčao je odbijenu loptu i poslao je u mrežu.

Konačnih 3:0 postavio je Militari, preciznim udarcem s bijele točke u sudačkoj nadoknadi vremena.