jedanaesterac za
Šahtar

07.03.2015.
Darijo Srna realizirao jedanaesterac za Šahtar

Kapetan Šahtara i Hrvatske, Darijo Srna, postigao je prvi pogodak svoje momčadi na gostovanju u Harkivu.

Hrvatska - Norveška
Kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2016.
28. ožujka 2015., 18:00
Zagreb, stadion Maksimir

Prodaja ulaznica
Putem interneta: do 25. ožujka - ULAZNICE
Na blagajnama stadiona: od 23. ožujka

U subotnjem susretu Metalista iz Harkiva i Šahtara iz Donecka pobjednika nije bilo (2:2), a domaćin je poveo u 17. minuti.

U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, suđen je kazneni udarac za Šahtar, isključen je Metalistov branič Rižuk, a Darijo Srna bio je precizan realizator za 1:1.

Luiz Adriano preokrenuo je rezultat u 72. minuti, no Metalist je ipak izborio bod. Strijelac je s igračem manje bio Prijomov nekoliko trenutaka prije kraja utakmice.

Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu za Šahtar, kao i Jurica Buljat za Metalist.

U 30. kolu Serie B, Spezia je odigrala 2:2 na gostovanju kod Catanije, a u 72. minuti u strijelce se upisao i Niko Datković, pogotkom za izjednačenje na 1:1.