završnici do pobjede
u Zadru

18.10.2014.
Dinamo golovima u završnici do pobjede u Zadru

Iako su igrači Dinama od samog početka susreta u Zadru prijetili vrataru Matkoviću, domaćin je prvi došao do prednosti pogotkom Pešića nakon lijepog ubacivanja Sarića.

Promašili su potom gosti nekoliko dobrih prilika, a za izjednačenje rezultata pobrinuo se Pjaca udarcem s oko 16 metara iskosa.

Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak dominacije momčadi Dinama, ali bez realizacije: petnaestak minuta prije kraja utakmice Antolić nije realizirao kazneni udarac, promašio je okvir gola.

Kada su domaći navijači već počeli pomalo slaviti veliki bod Henriquez je pucao u okvir gola, a Matković u pokušaju da izbije loptu ubacio je u malu mrežicu (suci upisali autogol vrataru) da bi na početku sudačke nadoknade povratnu loptu Henriqueza u suprotni kut pospremio je Andrijašević za konačnih 1:3.

ZADAR-DINAMO   1 : 3 (1:1)

Zadar: Stadion Stanovi, gledatelja 2.500

Suci: Ante Vučemilović.Š., Dalibor Conjar, Dejan Berger, Bojan Zobenica, Domagoj Vučkov, Igor Pajač, kontrolor suđenja Dragutin Vuk, delegat utakmice Damir Čilić

ZADAR: Mladen Matković, Lovre Čirjak, Ivan Šimurina (21. Ante Sarić), Domagoj Pušić, Ivor Weitzer, Jure Jerbić-kapetan (26. Frane Ikić), Ivan Pešić, Solomun Theophilus, Vlatko Šimunac (69. Želimir Terkeš), Jurica Buljat, Mirko Hrgović, trener- Miroslav Blažević

DINAMO: Eduardo Carvalho-kapetan, Luiz Ibanes, Josip Šimunić-kapetan, Ivo Pinto, Domagoj Antolić, Paulo Machado (78. Franko Andrijašević), Arijen Ademi, Marko Pjaca, Marcelo Brozović, Leonardo Sigali (85. Goncalo), Wilson Bruno Eduardo (65. Angelo Henriquez), trener: Zoran Mamić

Strijelci: 1:0 Pešić (23.), 1:1 Pjaca (37.), 1:2 Matković a.g. (86.), 1:3 Andrijašević (90.+1)

Žuti kartoni: Pušić