Mandžukić i Kalinić
strijelci u Italiji

08.11.2015.
Mandžukić i Kalinić strijelci u Italiji

Hrvatski napadači Mario Mandžukić i Nikola Kalinić ove su nedjelje zatresli mreže Empolija i Sampdorije.

Torinski Juventus gostovao je kod Empolija u 12. kolu Serie A te se pobjedom 3:1 probio do sedmog mjesta prvenstvenog poretka.

Domaćin je, doduše, poveo u 19. minuti preko Maccaronea, no hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić poravnao je rezultat u 32. minuti, pogodivši u padu na asistenciju Khedire.

Preokret je šest minuta poslije osigurao Evra, a slavlje Stare dame potvrdio je Dybala u 84. minuti dvoboja.

Mario Mandžukić odigrao je cijelu utakmicu za Juventus, dok je Marko Livaja ostao među pričuvama Empolija.

Fiorentina je također uzela sva tri boda na gostovanju, kod Sampdorije.

Za vodstvo je zabio Iličić s bijele točke, a konačnih 2:0 postavio je Nikola Kalinić na povratnu Iličićevu loptu u 58. minuti susreta.

Kalinić je odradio svih 90 minuta za Fiorentinu, Milan Badelj izašao je u 74. minuti, dok je Ante Rebić dvoboj pratio s klupe. Viole su ovim uspjehom ostale na vrhu tablice, bodovno poravnate s Perišićevim i Brozovićevim Interom.