Bistrovića, Livaja
režiser pobjede AEK-a

15.09.2019.
Fantastičan pogodak Bistrovića, Livaja režiser pobjede AEK-a

Mladi reprezentativac Kristijan Bistrović oduševio je navijače moskovskog CSKA prekrasnim i vrlo važnim pogotkom pogotkom, a Marko Livaja vodio je svoj AEK do pobjede nad Lamijom.

U sklopu devetog kola ruskog prvenstva moskovski CSKA je gostovao kod Tambova, a u početnoj je postavi svoje momčadi zaigrao Nikola Vlašić, dok je Zvonimir Šarlija ušao na poluvremenu.

"Nula" na semaforu - uz promašeni kazneni udarac Čalova i isključenje Ciuperce - stajala je sve do 84. minute, kada je na teren umjesto Ahmetova istrčao i Kristijan Bistrović te nakon samo desetak sekundi izvanrednim volejem s dvadesetak metara smjestio loptu u gornji kut za vodstvo CSKA.

U sudačkoj nadoknadi Magnussen je postavio konačnih 2:0, a Vlašić je igrao do kraja susreta.

U Grčkoj se igralo treće ligaško kolo, a AEK je u Ateni dočekao Lamiju i također pobijedio rezultatom 2:0. Atenjani su poveli u 37. minuti autogolom Pliatsikasa nakon prizemnog ubačaja Marka Livaje, a hrvatski je napadač u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena iz prekida centrirao za Vranješa, koji trese gostujuću mrežu.

Livaja je odigrao cijelu utakmicu, a AEK sa šest osvojenih bodova drži peto mjesto na ljestvici.