uvjerljiva protiv
Slaven Belupa

26.04.2024.
Istra 1961 uvjerljiva protiv Slaven Belupa

Istra 1961 pobijedila je goste iz Koprivnice zahvaljujući pogocima iz prvog poluvremena: strijelci su bili Filet, Ekong i Fago.

Po drugi puta ove sezone pulski je prvoligaš na svom terenu pobijedio Slaven Belupo, koji tako nije uspio svladati Istru 1961 u aktualnom prvenstvu - u obje koprivničke utakmice bilo je neriješeno.

Već u šestoj minuti Filet je na Aldo Drosini realizirao kazneni udarac za vodstvo, da bi u 15. minuti Ekong odličnim dalekometnim udarcem u gornji kut povisio prednost Puljana na 2:0. Desetak minuta prije odlaska na odmor Fago je iskosa pronašao put ispod gostujućeg vratara za 3:0, a rezultat se u nastavku više nije mijenjao.

Osmoplasirana Istra 1961 tako je odmaknula devetoplasiranom Slaven Belupu na četiri boda, četiri kola prije kraja SuperSport HNL-a.