slavila nad Slaven
Belupom

09.04.2016.
Rijeka svladala Zagreb, Lokomotiva slavila nad Slaven Belupom

U subotu je u sklopu 30. kola MAXtv Prve lige dan otvorila momčad Lokomotive pobjedom 2:0 nad Slaven Belupom, dok je u drugom susretu dana Rijeka svladala Zagreb 3:0.

Lokomotiva - Slaven Belupo 2:0 (1:0)

Lokosi su u novi susret domaćeg prvenstva zakoračili s četvrtog mjesta na ljestvici i s 13 slavlja, četiri remija i 12 poraza, dok su Farmaceuti u Kranjčevićevu otišli kao sedmi sa sedam pobjeda, deset neriješenih rezultata i 12 poraza.

U petoj minuti domaćin u vodstvo dovodi Mirko Marić da bi u 80. minuti konačnih 2:0 za Lokose postavio Endri Cekici.

Rijeka - Zagreb 3:0 (2:0)

Hrvatski viceprvak se uoči 30. kola domaćeg prvenstva našao na drugoj poziciji sa 17 slavlja, 11 remija i jednim porazom, dok su Pjesnici u Rijeku stigli kao posljednji s jednom pobjedom, osam neriješenih rezultata i 20 poraza.

Domaćina u vodstvo na Rujevici dovodi Filip Bradarić u 19. minuti da bi dvije minute kasnije na 2:0, rezultat s kojim se odlazi na predah, povisio Roman Bezjak.

Florentin Matei Riječane u vodstvo 3:0 dovodi u 51. minuti te tako postavlja i konačan rezultat susreta.

Uoči početka obje subotnje utakmice 30. kola MAXtv Prve lige igrači obje momčadi iznijeli su transparent sa sloganom CAFE akcijskog tjedna „Pravi nogomet – Potpuni pristup“ kako bi se podigla razina svijesti o važnosti uključenja i poboljšanja pristupa navijača s invaliditetom na nogometne događaje.

U nedjelju će 30. kolo MAXtv Prve lige zaključiti Inter-Zaprešić i Dinamo te Hajduk i Istra 1961.