uzela bod kod Gorice,
Slaven Belupo kod
Dinama

19.09.2020.

U subotnjim utakmicama petog kola HT Prve lige postignuto je čak deset pogodaka, a više nema momčadi sa savršenim učinkom - Istra 1961 je ostala neporažena kod Gorice (2:2), a Slaven Belupo kod Dinama (3:3).

Gorica - Istra 1961 2:2 (1:1)

• Prvi ovosezonski remi Gorice nakon četiri uvodne pobjede (Varaždin, Slaven, Šibenik, Lokomotiva)
• Prvi ovosezonski bod Istre 1961 nakon četiri uvodna poraza (Hajduk, Dinamo, Rijeka, Varaždin)
• Vuk s desetak metara pogodio za vodstvo Puljana (11'), Špikić donosi prvo izjednačenje (29')
• Gržan precizan s bijele točke za drugu prednost gostiju, nakon isključenja Steenvoordena (76')
• S igračem manje Gorica izbjegava poraz nakon ubačaja Lovrića i pogotka džokera Delfija (89')

Dinamo - Slaven Belupo 3:3 (2:2)

• Etoundi nakon samo 30 sekundi kažnjava propust Dinama, Gavranović odmah uzvraća na drugoj strani
• Gavranović potom s ruba šesnaesterca pogađa za 2:1, Krstanović u 22. minuti s bijele točke za 2:2
• Majer u 68. minuti završava efektnu akciju za 3:2, konačnih 3:3 potpisuje Knöll glavom na drugoj vratnici