Hrvatski nogometni savez > Natjecanja

2. HNL

Druga hrvatska nogometna liga druga je najviša razina natjecanja u hrvatskom ligaškom sustavu.

2. HNL
  • Raspored i rezultati
  • Ljestvica
  • Strijelci
  • O natjecanju
1. kolo
Izvještaj
13.08.2022. 17:30
1. NL - 1. dio
Krimeja, Rijeka
Orijent 1919 : Solin
13.08.2022. 17:30
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Dubrava Tim kabel : Vukovar 1991
14.08.2022. 16:55
1. NL - 1. dio
Lučko, Lučko
Jarun : Rudeš
13.08.2022. 17:30
1. NL - 1. dio
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Hrv. dragovoljac
13.08.2022. 17:30
1. NL - 1. dio
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Kustošija
13.08.2022. 17:30
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Croatia
2. kolo
Izvještaj
20.08.2022. 17:30
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Solin : Croatia
19.08.2022. 17:30
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Dugopolje
19.08.2022. 17:30
1. NL - 1. dio
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrv. dragovoljac : Cibalia
20.08.2022. 17:30
1. NL - 1. dio
ŠC Rudeš, Zagreb
Rudeš : BSK
20.08.2022. 17:30
1. NL - 1. dio
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Jarun
20.08.2022. 17:30
1. NL - 1. dio
Krimeja, Rijeka
Orijent 1919 : Dubrava Tim kabel
3. kolo
Izvještaj
27.08.2022. 17:00
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Dubrava Tim kabel : Solin
28.08.2022. 17:00
1. NL - 1. dio
Lučko, Lučko
Jarun : Orijent 1919
27.08.2022. 17:00
1. NL - 1. dio
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Vukovar 1991
27.08.2022. 17:00
1. NL - 1. dio
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Rudeš
27.08.2022. 17:00
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Hrv. dragovoljac
28.08.2022. 17:00
1. NL - 1. dio
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Kustošija
4. kolo
Izvještaj
03.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Solin : Kustošija
02.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrv. dragovoljac : Croatia
03.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
ŠC Rudeš, Zagreb
Rudeš : Dugopolje
03.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Cibalia
03.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
Krimeja, Rijeka
Orijent 1919 : BSK
03.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Dubrava Tim kabel : Jarun
5. kolo
Izvještaj
10.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
Lučko, Lučko
Jarun : Solin
10.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Dubrava Tim kabel
10.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Orijent 1919
10.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Vukovar 1991
11.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Rudeš
09.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Hrv. dragovoljac
6. kolo
Izvještaj
17.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Solin : Hrv. dragovoljac
17.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
ŠC Rudeš, Zagreb
Rudeš : Kustošija
17.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Croatia
17.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
Krimeja, Rijeka
Orijent 1919 : Dugopolje
17.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Dubrava Tim kabel : Cibalia
18.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
Lučko, Lučko
Jarun : BSK
7. kolo
Izvještaj
24.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Solin
24.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Jarun
24.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Dubrava Tim kabel
25.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Orijent 1919
23.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Vukovar 1991
23.09.2022. 16:30
1. NL - 1. dio
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrv. dragovoljac : Rudeš
8. kolo
Izvještaj
01.10.2022. 15:30
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Solin : Rudeš
01.10.2022. 15:30
1. NL - 1. dio
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Hrv. dragovoljac
01.10.2022. 15:30
1. NL - 1. dio
Krimeja, Rijeka
Orijent 1919 : Kustošija
01.10.2022. 15:30
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Dubrava Tim kabel : Croatia
01.10.2022. 15:30
1. NL - 1. dio
Lučko, Lučko
Jarun : Dugopolje
01.10.2022. 15:30
1. NL - 1. dio
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Cibalia
9. kolo
Izvještaj
08.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Solin
08.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : BSK
09.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Jarun
07.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Dubrava Tim kabel
07.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrv. dragovoljac : Orijent 1919
08.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
ŠC Rudeš, Zagreb
Rudeš : Vukovar 1991
10. kolo
Izvještaj
15.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Solin : Vukovar 1991
15.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
Krimeja, Rijeka
Orijent 1919 : Rudeš
15.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Dubrava Tim kabel : Hrv. dragovoljac
15.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
Lučko, Lučko
Jarun : Kustošija
15.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Croatia
15.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Dugopolje
11. kolo
Izvještaj
22.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Solin
23.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Cibalia
21.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Kustošija : BSK
21.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrv. dragovoljac : Jarun
22.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
ŠC Rudeš, Zagreb
Rudeš : Dubrava Tim kabel
22.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Orijent 1919
12. kolo
Izvještaj
29.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Solin : Orijent 1919
29.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Dubrava Tim kabel
29.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
ŠC Rudeš, Zagreb
Rudeš : Jarun
28.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrv. dragovoljac : BSK
28.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Cibalia
30.10.2022. 15:00
1. NL - 1. dio
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Dugopolje
13. kolo
Izvještaj
06.11.2022. 14:00
1. NL - 1. dio
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Solin
05.11.2022. 14:00
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Kustošija
05.11.2022. 14:00
1. NL - 1. dio
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Hrv. dragovoljac
05.11.2022. 14:00
1. NL - 1. dio
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Rudeš
05.11.2022. 14:00
1. NL - 1. dio
Lučko, Lučko
Jarun : Vukovar 1991
05.11.2022. 14:00
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Dubrava Tim kabel : Orijent 1919
14. kolo
Izvještaj
12.11.2022. 14:00
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Solin : Dubrava Tim kabel
12.11.2022. 14:00
1. NL - 1. dio
Krimeja, Rijeka
Orijent 1919 : Jarun
12.11.2022. 14:00
1. NL - 1. dio
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : BSK
12.11.2022. 14:00
1. NL - 1. dio
ŠC Rudeš, Zagreb
Rudeš : Cibalia
11.11.2022. 14:00
1. NL - 1. dio
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrv. dragovoljac : Dugopolje
11.11.2022. 14:00
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Croatia
15. kolo
Izvještaj
18.11.2022. 13:30
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Solin
20.11.2022. 13:30
1. NL - 1. dio
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Hrv. dragovoljac
19.11.2022. 13:30
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Rudeš
19.11.2022. 13:30
1. NL - 1. dio
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Vukovar 1991
19.11.2022. 13:30
1. NL - 1. dio
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Orijent 1919
19.11.2022. 13:30
1. NL - 1. dio
Lučko, Lučko
Jarun : Dubrava Tim kabel
16. kolo
Izvještaj
26.11.2022. 13:30
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Solin : Jarun
26.11.2022. 13:30
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Dubrava Tim kabel : BSK
26.11.2022. 13:30
1. NL - 1. dio
Krimeja, Rijeka
Orijent 1919 : Cibalia
26.11.2022. 13:30
1. NL - 1. dio
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Dugopolje
26.11.2022. 13:30
1. NL - 1. dio
ŠC Rudeš, Zagreb
Rudeš : Croatia
25.11.2022. 13:30
1. NL - 1. dio
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrv. dragovoljac : Kustošija
17. kolo
Izvještaj
02.12.2022. 13:30
1. NL - 1. dio
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrv. dragovoljac : Solin
02.12.2022. 13:30
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Rudeš
04.12.2022. 13:30
1. NL - 1. dio
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Vukovar 1991
03.12.2022. 13:30
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Orijent 1919
03.12.2022. 13:30
1. NL - 1. dio
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Dubrava Tim kabel
03.12.2022. 13:30
1. NL - 1. dio
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Jarun
18. kolo
Izvještaj
18.02.2023. 14:30
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Solin : BSK
18.02.2023. 14:30
1. NL - 1. dio
Lučko, Lučko
Jarun : Cibalia
18.02.2023. 14:30
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Dubrava Tim kabel : Dugopolje
18.02.2023. 14:30
1. NL - 1. dio
Krimeja, Rijeka
Orijent 1919 : Croatia
18.02.2023. 14:30
1. NL - 1. dio
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Kustošija
18.02.2023. 14:30
1. NL - 1. dio
ŠC Rudeš, Zagreb
Rudeš : Hrv. dragovoljac
19. kolo
Izvještaj
25.02.2023. 15:00
1. NL - 1. dio
ŠC Rudeš, Zagreb
Rudeš : Solin
24.02.2023. 15:00
1. NL - 1. dio
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrv. dragovoljac : Vukovar 1991
24.02.2023. 15:00
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Orijent 1919
26.02.2023. 15:00
1. NL - 1. dio
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Dubrava Tim kabel
25.02.2023. 15:00
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Jarun
25.02.2023. 15:00
1. NL - 1. dio
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : BSK
20. kolo
Izvještaj
04.03.2023. 15:30
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Solin : Cibalia
04.03.2023. 15:30
1. NL - 1. dio
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Dugopolje
04.03.2023. 15:30
1. NL - 1. dio
Lučko, Lučko
Jarun : Croatia
04.03.2023. 15:30
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Dubrava Tim kabel : Kustošija
04.03.2023. 15:30
1. NL - 1. dio
Krimeja, Rijeka
Orijent 1919 : Hrv. dragovoljac
04.03.2023. 15:30
1. NL - 1. dio
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Rudeš
21. kolo
Izvještaj
11.03.2023. 15:30
1. NL - 1. dio
Stadion Borovo naselje, Vukovar
Vukovar 1991 : Solin
11.03.2023. 15:30
1. NL - 1. dio
ŠC Rudeš, Zagreb
Rudeš : Orijent 1919
10.03.2023. 15:30
1. NL - 1. dio
ŠNC Stjepan Spajić, Siget
Hrv. dragovoljac : Dubrava Tim kabel
10.03.2023. 15:30
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Kustošija : Jarun
12.03.2023. 15:30
1. NL - 1. dio
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : BSK
11.03.2023. 15:30
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje : Cibalia
22. kolo
Izvještaj
18.03.2023. 15:30
1. NL - 1. dio
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Solin : Dugopolje
18.03.2023. 15:30
1. NL - 1. dio
Stadion Cibalia, Vinkovci
Cibalia : Croatia
18.03.2023. 15:30
1. NL - 1. dio
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Kustošija
18.03.2023. 15:30
1. NL - 1. dio
Lučko, Lučko
Jarun : Hrv. dragovoljac
18.03.2023. 15:30
1. NL - 1. dio
Kustošija, Zagreb
Dubrava Tim kabel : Rudeš
18.03.2023. 15:30
1. NL - 1. dio
Krimeja, Rijeka
Orijent 1919 : Vukovar 1991
#KlubUkPobNerPorG+G-GRBod
1.BSK00000000
2.Cibalia00000000
3.Croatia00000000
4.Dubrava Tim kabel00000000
5.Dugopolje00000000
6.Hrv. dragovoljac00000000
7.Jarun00000000
8.Kustošija00000000
9.Orijent 191900000000
10.Rudeš00000000
11.Solin00000000
12.Vukovar 199100000000

Druga hrvatska nogometna liga druga je najviša razina natjecanja u hrvatskom ligaškom sustavu. Natjecanjem rukovodi Udruženje klubova Druge hrvatske nogometne lige sa sjedištem u Zagrebu.

 

Natjecanje se odvija po dvokružnom bod-sustavu u dva dijela.

 

Raspored utakmica određuje se ždrijebom natjecateljskih brojeva klubova uz primjenu Bergerove tablice, s time da klub iz iste županije ili mjesta ima pravo izbora suprotnog natjecateljskog broja.

 

Pobjednik Druge lige iz natjecateljske godine 2018./2019. postaje član Prve HNL u natjecateljskoj godini 2019./2020.

 

Drugoplasirani klub Druge HNL igra dodatne kvalifikacije po dvostrukom kup-sustavu s pretposljednjeplasiranim klubom Prve HNL na kraju prvenstva 2018./2019. Pobjednik kvalifikacija ulazi u Prvu HNL.

 

U natjecateljskoj godini 2019./2020. Drugu HNL će činiti 16 klubova i to:

 

Klub (klubovi) koji je/su u prvenstvu 2018./2019. ispao/li iz Prve HNL, klub koji se kroz play-off nije izborio za Prvu ligu, ostali klubovi koji su se plasirali do zaključno 13. mjesta u Drugoj HNL u natjecateljskoj godini 2018./2019. te tri (3) kluba prvaka tri skupine Treće HNL.

Ljestvica

1.BSK000
2.Cibalia000
3.Croatia000
4.Dubrava Tim kabel000
5.Dugopolje000
6.Hrv. dragovoljac000
7.Jarun000
8.Kustošija000
9.Orijent 1919000
10.Rudeš000
11.Solin000
12.Vukovar 1991000