Hrvatski nogometni savez > Natjecanja

SuperSport Hrvatski kup

SuperSport Hrvatski kup
foto: Gordan Laušić
  • Vijesti
  • Raspored i rezultati
  • Pobjednici
  • O natjecanju
Još vijesti
1. kolo
Izvještaj
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Sportski centar Lazina, Strmec
Sava Strmec4 : 6Bednja Beletinec
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Športski park, Kutina
Moslavina Kutina3 : 2Međimurje
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Stadion Glavica, Mravince
Solin6 : 1Nogometni klub Funtana
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Nehaj, Senj
Nehaj0 : 4Primorac (B)
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Iza Vage, Metković
Neretva0 : 2Grobničan
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK5 : 1Marsonia
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Gradski stadion, Križevci
Radnik Križevci1 : 3Dubrava Tim kabel
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
SRC Trate, Nedelišće
Nogometni klub Nedelišće5 : 4Varteks Varaždin
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
SRC VEGEŠKA, Virovitica
Virovitica0 : 6Mladost Ždralovi
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Cvetkovec, Cvetkovec
Nogometni klub Tehničar4 : 0Mladost Petrinja
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće3 : 0Nogometni klub BSK Buk
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar1 : 0Gaj Mače
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Slavonac, Bukovlje
Slavonac Bukovlje0 : 2Nogometni klub Borinci
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Papuk, Orahovica
Papuk Orahovica4 : 2Karlovac 1919
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
Stadion NK Vuteks, Vukovar
Vuteks Sloga1 : 2Jadran-Poreč
31.08.2022. 16:30
SuperSport Kup
NK Bistra, Bistra
Bistra2 : 1Vodice
2. kolo
Izvještaj
19.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Gradski stadion Kutina, Kutina
Moslavina Kutina4 : 5Rijeka
27.09.2022. 16:00
SuperSport Kup
Jarmina, Jarmina
Nogometni klub Borinci0 : 4Dinamo
12.10.2022. 15:30
SuperSport Kup
Cvetkovec, Cvetkovec
Nogometni klub Tehničar1 : 5Hajduk
19.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
NK Bistra, Bistra
Bistra1 : 6Lokomotiva
18.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Papuk, Orahovica
Papuk Orahovica0 : 2Osijek
19.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Mavrinci, Čavle
Grobničan1 : 2Istra 1961
18.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Kustošija, Zagreb
Dubrava Tim kabel2 : 3Gorica
18.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Solin1 : 2Slaven Belupo
19.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
SRC Trate, Nedelišće
Nogometni klub Nedelišće3 : 0Inter-Zaprešić
18.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
SRC Veli Jože, Poreč
Jadran-Poreč1 : 2Šibenik
19.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Kod mosta, Beletinec
Bednja Beletinec0 : 3Rudeš
19.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B)1 : 4Varaždin
19.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar4 : 2Jaska Vinogradar
18.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi6 : 0Oriolik
19.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Park mladeži, Split
Split2 : 0Cibalia
19.10.2022. 15:00
SuperSport Kup
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće1 : 5BSK
3. kolo
Izvještaj
09.11.2022. 13:00
SuperSport Kup
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK2 : 1Rijeka
14.02.2023. 14:30
SuperSport Kup
Park mladeži, Split
Split : Dinamo
08.11.2022. 14:00
SuperSport Kup
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Mladost Ždralovi0 : 2Hajduk
09.11.2022. 14:00
SuperSport Kup
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar0 : 1Lokomotiva
09.11.2022. 15:30
SuperSport Kup
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin1 : 2Osijek
08.11.2022. 14:00
SuperSport Kup
ŠC Rudeš, Zagreb
Rudeš2 : 1Istra 1961
09.11.2022. 18:00
SuperSport Kup
Šubićevac, Šibenik
Šibenik2 : 0Gorica
02.11.2022. 14:00
SuperSport Kup
SRC Trate, Nedelišće
Nogometni klub Nedelišće0 : 6Slaven Belupo
4. kolo
Izvještaj
01.03.2023. 17:00
SuperSport Kup
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Hajduk
01.03.2023. 15:00
SuperSport Kup
:
01.03.2023. 17:00
SuperSport Kup
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Rudeš
01.03.2023. 15:00
SuperSport Kup
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK : Šibenik
5. kolo
Izvještaj
26.04.2023. 16:00
SuperSport Kup
:
26.04.2023. 16:00
SuperSport Kup
:
6. kolo
Izvještaj
24.05.2023. 19:00
SuperSport Kup
:
GodinaPobjednikFinalistRezultat
1992.Inker ZaprešićHAŠK Građanski1:1, 1:0
1993.HajdukCroatia4:1, 1:2
1994.CroatiaRijeka2:0, 0:1
1995.HajdukCroatia3:2, 1:0
1996.CroatiaVarteks2:0, 1:0
1997.CroatiaZagreb2:1
1998.CroatiaVarteks1:0, 2:1
1999.OsijekCibalia2:1
2000.HajdukDinamo2:0, 0:1
2001.DinamoHajduk2:0, 1:0
2002.DinamoVarteks1:1, 1:0
2003.HajdukUljanik1:0, 4:0
2004.DinamoVarteks1:1, 0:0
2005.RijekaHajduk2:1, 1:0
2006.RijekaVarteks4:0, 1:5
2007.DinamoSlaven Belupo1:0, 1:1
2008.DinamoHajduk3:0, 0:0
2009.DinamoHajduk3:0, 0:3, 4:3-11m
2010.HajdukŠibenik2:1, 2:0
2011.DinamoVaraždin5:1, 3:1
2012.DinamoOsijek0:0, 3:1
2013.HajdukLokomotiva2:1, 3:3
2014.RijekaDinamo1:0, 2:0
2015.DinamoSplit0:0, 4:2-11m
2016.DinamoSlaven Belupo2:1
2017.RijekaDinamo3:1
2018.DinamoHajduk1:0
2019.RijekaDinamo3:1
2020.RijekaLokomotiva1:0
2021.DinamoIstra 19616:3
2022.HajdukRijeka3:1

U završnom dijelu natjecanja za Hrvatski nogometni kup sudjeluje 48 klubova:

 

a) 16 najuspješnijih klubova po koeficijentu uspješnosti u natjecanju za HNK u zadnjih pet godina
b) 21 pobjednik natjecanja za Županijski kup (pod rukovodstvom Županijskih nogometnih saveza)
c) 11 klubova finalista natjecanja za Županijski kup iz 11 županijskih nogometnih saveza s najvećim brojem registriranih nogometnih klubova.

 

Klubovi iz točke b) i c) igraju pretkolo za ulazak u 1/16 završnice Hrvatskog nogometnog kupa.

 

Utakmice završnog dijela natjecanja za Hrvatski nogometni kup igraju se u pretkolu, šesnaestini finala, osmini finala, četvrtfinalu, polufinalu i finalu po jednostrukom kup-sustavu. Finalna utakmica igra se na unaprijed utvrđenom stadionu.

 

Natjecateljski parovi na utakmicama pretkola, četvrtfinala i polufinala određuju se ždrijebom, a na utakmicama šesnaestine i osmine finala na osnovu koeficijenta uspješnosti klubova u natjecanju Hrvatskog nogometnog kupa u posljednjih pet godina natjecanja.

 

Na utakmicama završnog dijela natjecanja HNK, pobjednik je momčad koja u regularnom tijeku igre (devedeset minuta) postigne više golova. Ako po isteku regularnog dijela igre utakmica završi neriješeno, igrat će se produžeci od 2 x 15 minuta. Ako odlučujući pogodak ne bude postignut do kraja produžetaka, pobjednička momčad bit će utvrđena izvođenjem jedanaesteraca na način utvrđen uputama Međunarodne komisije.

 

Pobjednik natjecanja za Hrvatski nogometni kup stječe pravo sudjelovanja u natjecanju Uefine Europske lige.