Hrvatski nogometni savez > Natjecanja

SuperSport Hrvatski kup

SuperSport Hrvatski kup
foto: Gordan Laušić
  • Vijesti
  • Raspored i rezultati
  • Pobjednici
  • O natjecanju
Još vijesti
1. kolo
Izvještaj
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Krimeja, Rijeka
Orijent 19192 : 1Marsonia
21.08.2021. 17:00
Hrvatski kup
Borovište, Unešić
Zagora1 : 2Karlovac 1919
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
NK Podravina, Ludbreg
Podravina Ludbreg3 : 5Bjelovar
21.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Nehaj, Senj
Nehaj2 : 0Borac Imbriovec
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B)1 : 0Samobor
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće4 : 1Mladost Komet
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi4 : 2Neretvanac
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Kod mosta, Beletinec
Bednja Beletinec1 : 0Uljanik
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete3 : 1Mladost Petrinja
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Gradski stadion Kutina, Kutina
Moslavina Kutina0 : 2Oriolik
24.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje4 : 0Slavonija
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Pitomača, Pitomača
Pitomača2 : 0Kurilovec
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
SRC VEGEŠKA, Virovitica
Virovitica0 : 4BSK
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Gradski stadion, Križevci
Radnik Križevci2 : 3Dugopolje
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Spomen stadion prvog igranja nogometa u Hrvatskoj, Županja
Graničar Županja0 : 1Rudar Labin
25.08.2021. 16:30
Hrvatski kup
Stadion NK Vuteks, Vukovar
Vuteks Sloga3 : 1Straža
Šesnaestina finala
Izvještaj
21.09.2021. 15:00
Hrvatski kup
Pitomača, Pitomača
Pitomača0 : 7Rijeka
22.09.2021. 16:00
Hrvatski kup
Krimeja, Rijeka
Orijent 19191 : 4Dinamo
21.09.2021. 15:30
Hrvatski kup
ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Dugopolje8 : 9Lokomotiva
15.09.2021. 16:00
Hrvatski kup
Kod mosta, Beletinec
Bednja Beletinec0 : 3Osijek
21.09.2021. 17:00
Hrvatski kup
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B)1 : 2Hajduk
21.09.2021. 15:30
Hrvatski kup
Stadion NK Vuteks, Vukovar
Vuteks Sloga0 : 3Istra 1961
22.09.2021. 18:30
Hrvatski kup
Branko Čavlović-Čavlek, Karlovac
Karlovac 19190 : 2Slaven Belupo
21.09.2021. 15:30
Hrvatski kup
Brdo, Ždralovi
Mladost Ždralovi3 : 1Inter-Zaprešić
14.09.2021. 16:00
Hrvatski kup
Nehaj, Senj
Nehaj3 : 7Gorica
22.09.2021. 18:00
Hrvatski kup
Stadion SRC Mladost, Čakovec
Međimurje0 : 1Šibenik
22.09.2021. 16:30
Hrvatski kup
NK Rudar, Labin
Rudar Labin2 : 0Split
22.09.2021. 15:30
Hrvatski kup
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće4 : 0Nogometni klub Jaska Vinogradar Jastrebarsko
22.09.2021. 15:30
Hrvatski kup
Gradski stadion Bjelovar, Bjelovar
Bjelovar1 : 5Rudeš
22.09.2021. 15:30
Hrvatski kup
Sv. Josip Radnik, Sesvete
Sesvete2 : 3Varaždin
22.09.2021. 15:30
Hrvatski kup
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK1 : 0Cibalia
22.09.2021. 15:30
Hrvatski kup
Zagreb-Veslačka, Zagreb
Zagreb0 : 1Oriolik
Osmina finala
Izvještaj
13.11.2021. 14:00
Hrvatski kup
Oriolik, Oriovac
Oriolik0 : 6Rijeka
27.10.2021. 15:00
Hrvatski kup
Bijelo Brdo, Bijelo Brdo
BSK2 : 3Dinamo
27.10.2021. 17:30
Hrvatski kup
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin2 : 3Lokomotiva
26.10.2021. 13:00
Hrvatski kup
ŠC Rudeš, Zagreb
Rudeš0 : 2Osijek
26.10.2021. 15:00
Hrvatski kup
Gradski stadion Belišće, Belišće
Belišće1 : 5Hajduk
27.10.2021. 15:30
Hrvatski kup
NK Rudar, Labin
Rudar Labin2 : 3Istra 1961
26.10.2021. 17:30
Hrvatski kup
Šubićevac, Šibenik
Šibenik4 : 6Slaven Belupo
27.10.2021. 15:00
Hrvatski kup
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica2 : 0Mladost Ždralovi
Četvrtfinale
Izvještaj
01.12.2021. 16:00
Hrvatski kup
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek5 : 4Slaven Belupo
30.11.2021. 18:30
Hrvatski kup
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva3 : 6Hajduk
01.12.2021. 18:30
Hrvatski kup
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo1 : 3Rijeka
30.11.2021. 16:00
Hrvatski kup
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica6 : 4Istra 1961
Polufinale
Izvještaj
02.03.2022. 15:00
Hrvatski kup
:
02.03.2022. 15:00
Hrvatski kup
:
Finale
Izvještaj
26.05.2022. 20:00
Hrvatski kup
:
GodinaPobjednikFinalistRezultat
1992.Inker ZaprešićHAŠK Građanski1:1, 1:0
1993.HajdukCroatia4:1, 1:2
1994.CroatiaRijeka2:0, 0:1
1995.HajdukCroatia3:2, 1:0
1996.CroatiaVarteks2:0, 1:0
1997.CroatiaZagreb2:1
1998.CroatiaVarteks1:0, 2:1
1999.OsijekCibalia2:1
2000.HajdukDinamo2:0, 0:1
2001.DinamoHajduk2:0, 1:0
2002.DinamoVarteks1:1, 1:0
2003.HajdukUljanik1:0, 4:0
2004.DinamoVarteks1:1, 0:0
2005.RijekaHajduk2:1, 1:0
2006.RijekaVarteks4:0, 1:5
2007.DinamoSlaven Belupo1:0, 1:1
2008.DinamoHajduk3:0, 0:0
2009.DinamoHajduk3:0, 0:3, 4:3-11m
2010.HajdukŠibenik2:1, 2:0
2011.DinamoVaraždin5:1, 3:1
2012.DinamoOsijek0:0, 3:1
2013.HajdukLokomotiva2:1, 3:3
2014.RijekaDinamo1:0, 2:0
2015.DinamoSplit0:0, 4:2-11m
2016.DinamoSlaven Belupo2:1
2017.RijekaDinamo3:1
2018.DinamoHajduk1:0
2019.RijekaDinamo3:1
2020.RijekaLokomotiva1:0
2021.DinamoIstra 19616:3

U završnom dijelu natjecanja za Hrvatski nogometni kup sudjeluje 48 klubova:

 

a) 16 najuspješnijih klubova po koeficijentu uspješnosti u natjecanju za HNK u zadnjih pet godina
b) 21 pobjednik natjecanja za Županijski kup (pod rukovodstvom Županijskih nogometnih saveza)
c) 11 klubova finalista natjecanja za Županijski kup iz 11 županijskih nogometnih saveza s najvećim brojem registriranih nogometnih klubova.

 

Klubovi iz točke b) i c) igraju pretkolo za ulazak u 1/16 završnice Hrvatskog nogometnog kupa.

 

Utakmice završnog dijela natjecanja za Hrvatski nogometni kup igraju se u pretkolu, šesnaestini finala, osmini finala, četvrtfinalu, polufinalu i finalu po jednostrukom kup-sustavu. Finalna utakmica igra se na unaprijed utvrđenom stadionu.

 

Natjecateljski parovi na utakmicama pretkola, četvrtfinala i polufinala određuju se ždrijebom, a na utakmicama šesnaestine i osmine finala na osnovu koeficijenta uspješnosti klubova u natjecanju Hrvatskog nogometnog kupa u posljednjih pet godina natjecanja.

 

Na utakmicama završnog dijela natjecanja HNK, pobjednik je momčad koja u regularnom tijeku igre (devedeset minuta) postigne više golova. Ako po isteku regularnog dijela igre utakmica završi neriješeno, igrat će se produžeci od 2 x 15 minuta. Ako odlučujući pogodak ne bude postignut do kraja produžetaka, pobjednička momčad bit će utvrđena izvođenjem jedanaesteraca na način utvrđen uputama Međunarodne komisije.

 

Pobjednik natjecanja za Hrvatski nogometni kup stječe pravo sudjelovanja u natjecanju Uefine Europske lige.