Hrvatski nogometni savez > Natjecanja

SuperSport HNL

SuperSport HNL najviši je rang natjecanja u hrvatskom ligaškom sustavu.

SuperSport HNL
foto: Drago Sopta/HNS
  • Raspored i rezultati
  • Ljestvica
  • Strijelci
  • Pobjednici
  • O natjecanju
1. kolo
Izvještaj
17.07.2022. 21:00
SuperSport HNL
Aldo Drosina, Pula
Istra 19610 : 2Hajduk
17.07.2022. 19:00
SuperSport HNL
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin0 : 1Slaven Belupo
15.07.2022. 20:00
SuperSport HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo3 : 2Lokomotiva
16.07.2022. 19:00
SuperSport HNL
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek2 : 1Gorica
16.07.2022. 21:00
SuperSport HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik0 : 1Rijeka
2. kolo
Izvještaj
14.09.2022. 16:30
SuperSport HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk2 : 0Rijeka
23.07.2022. 18:55
SuperSport HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica0 : 0Šibenik
24.07.2022. 21:00
SuperSport HNL
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva2 : 1Osijek
23.07.2022. 21:00
SuperSport HNL
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo1 : 5Dinamo
22.07.2022. 20:00
SuperSport HNL
Aldo Drosina, Pula
Istra 19611 : 2Varaždin
3. kolo
Izvještaj
30.07.2022. 21:00
SuperSport HNL
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin0 : 2Hajduk
29.07.2022. 21:00
SuperSport HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo4 : 1Istra 1961
31.07.2022. 18:55
SuperSport HNL
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek0 : 0Slaven Belupo
29.07.2022. 18:55
SuperSport HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik2 : 1Lokomotiva
31.07.2022. 21:00
SuperSport HNL
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka1 : 1Gorica
4. kolo
Izvještaj
26.10.2022. 16:30
SuperSport HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Gorica
07.08.2022. 21:00
SuperSport HNL
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva3 : 1Rijeka
06.08.2022. 18:55
SuperSport HNL
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo0 : 0Šibenik
06.08.2022. 21:00
SuperSport HNL
Aldo Drosina, Pula
Istra 19611 : 0Osijek
05.08.2022. 20:00
SuperSport HNL
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin1 : 1Dinamo
5. kolo
Izvještaj
13.08.2022. 21:05
SuperSport HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo4 : 1Hajduk
14.08.2022. 18:55
SuperSport HNL
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek2 : 2Varaždin
12.08.2022. 20:00
SuperSport HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik0 : 0Istra 1961
14.08.2022. 21:00
SuperSport HNL
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka0 : 1Slaven Belupo
13.08.2022. 18:30
SuperSport HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica3 : 2Lokomotiva
6. kolo
Izvještaj
21.08.2022. 21:05
SuperSport HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk2 : 1Lokomotiva
19.08.2022. 20:00
SuperSport HNL
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo2 : 1Gorica
21.08.2022. 18:55
SuperSport HNL
Aldo Drosina, Pula
Istra 19611 : 1Rijeka
20.08.2022. 18:30
SuperSport HNL
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin2 : 2Šibenik
20.08.2022. 21:05
SuperSport HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo5 : 2Osijek
7. kolo
Izvještaj
28.08.2022. 21:05
SuperSport HNL
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek2 : 1Hajduk
28.08.2022. 18:30
SuperSport HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik1 : 2Dinamo
27.08.2022. 21:05
SuperSport HNL
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka1 : 2Varaždin
26.08.2022. 20:00
SuperSport HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica0 : 2Istra 1961
27.08.2022. 18:55
SuperSport HNL
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva0 : 1Slaven Belupo
8. kolo
Izvještaj
04.09.2022. 21:05
SuperSport HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk5 : 1Slaven Belupo
04.09.2022. 18:55
SuperSport HNL
Aldo Drosina, Pula
Istra 19611 : 2Lokomotiva
03.09.2022. 18:55
SuperSport HNL
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin2 : 1Gorica
02.09.2022. 20:00
SuperSport HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo3 : 1Rijeka
03.09.2022. 21:05
SuperSport HNL
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek1 : 1Šibenik
9. kolo
Izvještaj
09.09.2022. 20:00
SuperSport HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik1 : 1Hajduk
10.09.2022. 18:30
SuperSport HNL
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka0 : 3Osijek
10.09.2022. 21:05
SuperSport HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica0 : 1Dinamo
11.09.2022. 21:05
SuperSport HNL
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva1 : 2Varaždin
11.09.2022. 18:55
SuperSport HNL
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo0 : 3Istra 1961
10. kolo
Izvještaj
17.09.2022. 19:05
SuperSport HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk2 : 2Istra 1961
16.09.2022. 19:00
SuperSport HNL
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo1 : 0Varaždin
18.09.2022. 17:15
SuperSport HNL
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva1 : 2Dinamo
17.09.2022. 16:55
SuperSport HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica0 : 1Osijek
18.09.2022. 15:00
SuperSport HNL
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka0 : 0Šibenik
11. kolo
Izvještaj
02.10.2022. 15:00
SuperSport HNL
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka0 : 1Hajduk
02.10.2022. 17:30
SuperSport HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik1 : 1Gorica
01.10.2022. 16:55
SuperSport HNL
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek4 : 1Lokomotiva
01.10.2022. 19:30
SuperSport HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo4 : 1Slaven Belupo
30.09.2022. 18:00
SuperSport HNL
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin1 : 1Istra 1961
12. kolo
Izvještaj
08.10.2022. 19:05
SuperSport HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Varaždin
-
SuperSport HNL
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Dinamo
09.10.2022. 15:00
SuperSport HNL
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Osijek
07.10.2022. 18:00
SuperSport HNL
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Šibenik
09.10.2022. 17:10
SuperSport HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Rijeka
13. kolo
Izvještaj
15.10.2022. 19:05
SuperSport HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Hajduk
16.10.2022. 17:10
SuperSport HNL
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Lokomotiva
14.10.2022. 18:00
SuperSport HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Slaven Belupo
15.10.2022. 16:55
SuperSport HNL
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Istra 1961
16.10.2022. 15:00
SuperSport HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Varaždin
14. kolo
Izvještaj
21.10.2022. 18:00
SuperSport HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Dinamo
22.10.2022. 17:10
SuperSport HNL
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Osijek
23.10.2022. 15:00
SuperSport HNL
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Šibenik
23.10.2022. 17:10
SuperSport HNL
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Rijeka
22.10.2022. 15:00
SuperSport HNL
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Gorica
15. kolo
Izvještaj
30.10.2022. 15:00
SuperSport HNL
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Hajduk
30.10.2022. 17:30
SuperSport HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Slaven Belupo
29.10.2022. 15:00
SuperSport HNL
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Istra 1961
28.10.2022. 18:00
SuperSport HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Varaždin
29.10.2022. 17:30
SuperSport HNL
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Dinamo
16. kolo
Izvještaj
05.11.2022. 17:30
SuperSport HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Osijek
06.11.2022. 17:10
SuperSport HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Šibenik
06.11.2022. 15:00
SuperSport HNL
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Rijeka
04.11.2022. 18:00
SuperSport HNL
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Gorica
05.11.2022. 15:00
SuperSport HNL
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Lokomotiva
17. kolo
Izvještaj
12.11.2022. 17:00
SuperSport HNL
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Hajduk
12.11.2022. 17:00
SuperSport HNL
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Istra 1961
12.11.2022. 17:00
SuperSport HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Varaždin
12.11.2022. 17:00
SuperSport HNL
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Dinamo
12.11.2022. 17:00
SuperSport HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Osijek
18. kolo
Izvještaj
21.01.2023.
SuperSport HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Šibenik
21.01.2023.
SuperSport HNL
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Rijeka
21.01.2023.
SuperSport HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Gorica
21.01.2023.
SuperSport HNL
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Lokomotiva
21.01.2023.
SuperSport HNL
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Slaven Belupo
19. kolo
Izvještaj
28.01.2023. 15:00
SuperSport HNL
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Hajduk
28.01.2023. 15:00
SuperSport HNL
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Slaven Belupo
28.01.2023. 15:00
SuperSport HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Lokomotiva
28.01.2023. 15:00
SuperSport HNL
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Gorica
28.01.2023. 15:00
SuperSport HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Rijeka
20. kolo
Izvještaj
04.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Rijeka
04.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Šibenik
04.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Osijek
04.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Dinamo
04.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Varaždin
21. kolo
Izvještaj
11.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Hajduk
11.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Istra 1961
11.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Slaven Belupo
11.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Lokomotiva
11.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Gorica
22. kolo
Izvještaj
18.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Gorica
18.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Rijeka
18.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Šibenik
18.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Osijek
18.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Dinamo
23. kolo
Izvještaj
25.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Hajduk
25.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Varaždin
25.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Istra 1961
25.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Slaven Belupo
25.02.2023. 15:00
SuperSport HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Lokomotiva
24. kolo
Izvještaj
04.03.2023. 15:00
SuperSport HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Lokomotiva
04.03.2023. 15:00
SuperSport HNL
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Gorica
04.03.2023. 15:00
SuperSport HNL
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Rijeka
04.03.2023. 15:00
SuperSport HNL
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Šibenik
04.03.2023. 15:00
SuperSport HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Osijek
25. kolo
Izvještaj
11.03.2023. 15:00
SuperSport HNL
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Hajduk
11.03.2023. 15:00
SuperSport HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Dinamo
11.03.2023. 15:00
SuperSport HNL
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Varaždin
11.03.2023. 15:00
SuperSport HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Istra 1961
11.03.2023. 15:00
SuperSport HNL
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Slaven Belupo
26. kolo
Izvještaj
18.03.2023. 15:00
SuperSport HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Slaven Belupo
18.03.2023. 15:00
SuperSport HNL
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Lokomotiva
18.03.2023. 15:00
SuperSport HNL
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Gorica
18.03.2023. 15:00
SuperSport HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Rijeka
18.03.2023. 15:00
SuperSport HNL
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Šibenik
27. kolo
Izvještaj
01.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Hajduk
01.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Osijek
01.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Dinamo
01.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Varaždin
01.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Istra 1961
28. kolo
Izvještaj
08.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Istra 1961
08.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Varaždin
08.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Dinamo
08.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Osijek
08.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Šibenik
29. kolo
Izvještaj
15.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Hajduk
15.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Gorica
15.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Lokomotiva
15.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Slaven Belupo
15.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Istra 1961
30. kolo
Izvještaj
22.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Varaždin
22.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Dinamo
22.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Osijek
22.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Šibenik
22.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Rijeka
31. kolo
Izvještaj
29.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Hajduk
29.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Lokomotiva
29.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Slaven Belupo
29.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Istra 1961
29.04.2023. 17:00
SuperSport HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Varaždin
32. kolo
Izvještaj
06.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Dinamo
06.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Osijek
06.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Šibenik
06.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Rijeka
06.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Gorica
33. kolo
Izvještaj
13.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Hajduk
13.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Slaven Belupo
13.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Istra 1961
13.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Varaždin
13.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Dinamo
34. kolo
Izvještaj
20.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Osijek
20.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Šibenik
20.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Rijeka
20.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Gorica
20.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Lokomotiva
35. kolo
Izvještaj
27.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Hajduk
27.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Istra 1961
27.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Varaždin
27.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Dinamo
27.05.2023. 18:00
SuperSport HNL
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Osijek
36. kolo
Izvještaj
03.06.2023. 18:00
SuperSport HNL
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Šibenik
03.06.2023. 18:00
SuperSport HNL
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Rijeka
03.06.2023. 18:00
SuperSport HNL
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Gorica
03.06.2023. 18:00
SuperSport HNL
Stadion Varteks, Varaždin
Varaždin : Lokomotiva
03.06.2023. 18:00
SuperSport HNL
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Slaven Belupo
#KlubUkPobNerPorG+G-GRBod
1.Dinamo1110103412+2231
2.Hajduk106221911+820
3.Osijek115331814+418
4.Slaven Belupo11524918-917
5.Varaždin114431414016
6.Istra 1961113441314-113
7.Šibenik1118289-111
8.Lokomotiva113081622-69
9.Gorica10136814-66
10.Rijeka11137617-116
6 golova
Mislav Oršić, Marko Livaja, Dion Drena Beljo
5 golova
Ante Erceg
4 gola
Bruno Petković, Sandro Kulenović, Tonio Teklić, Laszlo Kleinheisler
3 gola
Josip Drmić, Jakov-Anton Vasilj, Ante Crnac, Nikola Kalinić, Dario Špikić, Michele Šego, Mijo Caktaš
2 gola
Duje Čop, Dino Perić, Mateo Kocijan, Petar Bočkaj, Silvio Goričan, Ivan Delić, Arijan Ademi, Vinko Petković, Fran Brodić, Anthony Kalik, Martin Baturina, Toni Fruk, Luka Ivanušec, Jani Atanasov, Agon Elezi, Jan Mlakar, Arbër Hoxha, Blaž Bošković, Mounsef Bakrar, Chidozie Collins Awaziem, Reda Boultam
1 gol
Nais Djouahra, Nikita Vlasenko, Haris Vučkić, Facundo Agustin Caseres, Lukas Grgić, Mahir Emreli, Jorge Franco Alviz, Rasmus Steensbaek Lauritsen, Mateo Marić, Marcos David Mina Lucumi, Caio Da Cruz Oliveira Queiroz, Jorge Leonardo Obregon Rojas, Aliyu Ibrahim, Adrian Leon Barišić, Deni Jurić, Ivan Dolček, Stipe Biuk, Boško Šutalo, Momčilo Raspopović, Enis Cokaj, Ramon Nazareno MIEREZ, Bernard Karrica, Indrit Tuci, Marin Leovac, Matija Frigan, Amer Gojak, Mario Marina, Igor Postonjski, Luka Menalo, David Čolina, Luka Marin, Karlo Perić, Josip Mišić, Bernardo Matić, Marko Žuljević, Dario Melnjak, Matija Kolarić, Vedran Jugović, Šime Gržan, Josip Pivarić
GodinaPobjednikViceprvak
1992.HajdukZagreb
1993.CroatiaHajduk
1994.HajdukZagreb
1995.HajdukCroatia
1996.CroatiaHajduk
1997.CroatiaHajduk
1998.CroatiaHajduk
1999.CroatiaRijeka
2000.DinamoHajduk
2001.HajdukDinamo
2002.ZagrebHajduk
2003.DinamoHajduk
2004.HajdukDinamo
2005.HajdukInter Zaprešić
2006.DinamoRijeka
2007.DinamoHajduk
2008.DinamoSlaven Belupo
2009.DinamoHajduk
2010.DinamoHajduk
2011.DinamoHajduk
2012.DinamoHajduk
2013.DinamoLokomotiva
2014.DinamoRijeka
2015.DinamoRijeka
2016.DinamoRijeka
2017.RijekaDinamo
2018.DinamoRijeka
2019.DinamoRijeka
2020.DinamoLokomotiva
2021.DinamoOsijek
2022.DinamoHajduk

1. HNL nastala je 1992. godine, nakon raspada Jugoslavije. Natjecanjem rukovodi Hrvatski nogometni savez.

Prva hrvatska nogometna liga od sezone 2013./14. uključuje 10 klubova iz Hrvatske. Natjecanje se odvija po četverokružnom bod sustavu (9+9+9+9=36 kola). U natjecateljskoj godini 2018./19. liga će nositi službeni naziv Hrvatski Telekom Prva liga, a u odnosu na prethodnu sezonu, novi prvoligaš je HNK Gorica.

Raspored se utvrđuje ždrijebom natjecateljskih brojeva klubova uz primjenu Bergerove tablice time da prvoplasirani klub iz natjecateljske godine 2017./2018. ima pravo izbora natjecateljskog broja. 

Utakmice HT Prve lige igraju se prema usvojenom Kalendaru natjecanja.

Prvoplasirani klub prvenstva HT Prve lige sudjeluje u natjecanju Uefine Lige prvaka, a klubovi koji zauzmu drugo i treće mjesto u prvenstvu, sudjeluju u natjecanju Uefine Europske lige.

Na kraju natjecateljske godine 2018./19. ligu napušta klub plasiran na posljednjem (10.) mjestu na tablici, a pretposljednji (9.) klub igra kvalifikacije za ostanak s drugoplasiranim iz Druge HNL po dvostrukom kup-sustavu. Kvalifikacijama rukovodi Povjerenik za natjecanje Prve lige, a domaćin prve utakmice određuje se ždrijebom.

Tijela natjecanja

Povjerenik za natjecanje: Josip Brezni
Povjerenik za određivanje sudaca: Alen Gerek
Povjerenik za sigurnost: Miroslav Marković
Disciplinski sudac: Alan Klakočer
Povjerenik za određivanje kontrolora sudaca: Ante Kulušić

Ljestvica

1.Dinamo11+2231
2.Hajduk10+820
3.Osijek11+418
4.Slaven Belupo11-917
5.Varaždin11016
6.Istra 196111-113
7.Šibenik11-111
8.Lokomotiva11-69
9.Gorica10-66
10.Rijeka11-116